نوشتن به زبان مادری انگیزه‌ای شد برای ساخت یک صفحه‌کلید برای سیستم‌عامل اندروید تا دسترسی به ابتدایی‌ترین امکانات زبانی و البته به صورت حرفه‌ای تا حدی برای دستگاه‌های لمسی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید تأمین شود؛ اما سپس این صفحه‌کلید رو با هدف رقابت با نمونه‌های بزرگ‌تر گسترش دادم.

افزودن زبان‌های محلی دیگر (صفحه‌کلید چندزبانه) نیز به یکی از اهداف اصلی آن تبدیل شد. این صفحه‌کلید که نام ایلک‌بورد روی آن گذاشته شد، در ویرایش نخست خود دارای زبان‌های فارسی، انگلیسی (English)، ترکی آذربایجانی با رسم‌الخط ترکی-عربی (آزربایجان تۆرکجه‌سی)، ترکی آذربایجانی با رسم‌الخط لاتین (Azərbaycanca)، عربی (العربية) و کردی سورانی (کوردی) بوده و افزودن زبان‌های دیگر نیز در دستورکار آن است.

ایلک‌بورد گذشته از موضوع چندزبانگی، چند ویژگی مهم را نیز برای رقابت با نرم‌افزارهای بین‌المللی در این زمینه دنبال می‌کند که آن را جزو پیشرفته‌ترین صفحه کلیدهای ایرانی قرار داده است که برخی از این ویژگی‌ها نیز آن را از دیگر صفحه‌کلیدها متمایز می‌سازد.

فن‌آوری نوشتن به‌وسلیه‌ی کشیدن انگشت روی کلید‌ها (Swipe)، اولین صفحه‌کلید فارسی دارای قابلیت مهم راست‌به‌چپ‌سازی متون (RTL)، پشتیبانی کامل از ۱۰۰٪ نویسه‌های موجود در صفحه‌کلید استاندارد ملی ایران برای افرادی که می‌خواهند درست‌نویسی را همه‌جا رعایت کنند و …

مشاهده‌ی جزئیات، امکانات کامل و دریافت اپلیکیشن از کافه‌بازار:

http://cafebazaar.ir/app/com.ilkkeyboard.inputmethod/